O czym należy pamiętać kupując spacerówkę?

O czym należy pamiętać kupując spacerówkę?

Wózki spacerowe to stosunkowo lekkie wózki, które z powodzeniem zastępują ciężkie i wielkie gondole w czasie codziennych spacerów. Są uwielbiane przez matki, uwolnione nareszcie od konieczności dźwigania ciężkiej gondoli po schodach bez pomocy innych domowników.

Ich waga jest na tyle niewielka, że nawet najdrobniejsza mama poradzi sobie z jego przeniesieniem wraz z dzieckiem po kilku schodach. Zaletą spacerówki jest również to, że dziecko podczas spaceru może obserwować otoczenie. Nie patrzy tylko w niebo. Otaczający świat odzyskuje właściwą (pionową) perspektywę.

Tylko jak wybrać te właściwą?

Dokładnie określić przeznaczenie wózka.

To jest absolutnie kluczowe dla dokonania właściwego wyboru. Czy będziemy eksploatować lekkie wózki spacerowe na miejskich chodnikach wyłożonych kostką brukową, czy zabierać go również poza miasto, gdzie jakość dróg pozostawia wiele do życzenia? Znajdziesz taki wózek na https://techsat24.pl/wozki-dla-dzieci.

Nie oszukujmy się miejskie parasolki nie sprawdzą się na drogach gruntowych i w terenie. Oczywiście każdy z nas słyszał opowieści innych rodziców, jak to jeżdżą z dzieckiem do lasu spacerówką za 100 czy 200 złotych, ale nikt z nich nie wspomina problemów z blokowaniem się kółek na każdym kamieniu, czy niesienie wózka przez pół trasy.

Jeśli wózkiem będziemy jeździć po w miarę prostych chodnikach, alejkach w parkach i galeriach handlowych, to w zasadzie możemy kupić wózek nawet na bardzo małych kółkach. Jeśli na trasie naszych spacerów są leśne ścieżki czy wyboiste drogi gruntowe, to należy sobie darować zwykle parasolki i, albo poszukać w miarę lekkiego wózka na większych kołach

Regulowana budka i oparcie to podstawa

Spacerówka powinna mieć regulowane na kilku poziomach oparcie. Istotne jest, aby można było je rozłożyć do pozycji leżącej. Dzięki temu maluszek będzie mógł zdrzemnąć się na spacerze. A dzieci bardzo to lubią. Nie trzeba będzie katować go mocno niewygodną pozycją siedzącą lub półleżącą. Dziecko wygodnie będzie mogło się położyć. Zaliczy dzięki temu popołudniową drzemkę na spacerze.

Należy koniecznie sprawdzić także, czy budka chroni dziecko od słońca i czy jest ono oślepiane promieniami słońca, co jest raczej mało przyjemne. Dlatego powinniśmy poszukać wózka z większą, najlepiej regulowaną 2 lub 3 stopniowo budką, albo dokupujemy parasolkę przeciwsłoneczną, bądź dodatkowy specjalny doczepiany do budki daszek.

Dodaj komentarz