Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

Ślub i wesele zbliżają się małymi kroczkami, co oznacza, że najwyższy czas udać się na polowanie na suknie ślubne. Warszawa to prawdziwy raj dla przyszłych panien młodych – setki salonów, bogata oferta, znani projektanci oraz zdolne krawcowe. Tak szeroki wybór pięknych kreacji może jednak stać się problemem, zwłaszcza w przypadku wyjątkowo niezdecydowanych pań. Jak się bowiem okazuje, szeroki wybór kreacji często nie jest wcale pomocny. Jeśli nie marzymy o swojej idealnej sukni ślubnej od dziecka albo nie mamy upatrzonego modelu czy kroju, tak duża różnorodność może okazać się wręcz przytłaczająca. Jednak niezależnie od tego czy wiesz czego szukasz czy też udajesz się do salonu bez wcześniejszego określenia czym jest dla ciebie idealna suknia ślubna, zanim wybierzesz się na poszukiwanie, powinnaś wiedzieć na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Tych kilka rad może znacznie ułatwić i przyspieszyć poszukiwania.

Wygoda na pierwszym miejscu

Przymierzając wybrane modele, koniecznie pomyśl o tym, że przed tobą nie tylko uroczystość w kościele, ale także co najmniej kilka godzin  szampańskiej zabawy. Przespaceruj się po salonie i pomyśl o tym, czy fason wybranej przez ciebie kreacji nie ogranicza ruchów oraz pozwala na swobodny taniec i poruszanie się. Nawet najpiękniejsze suknie ślubne tracą swój urok, gdy panna młoda nie czuje się komfortowo i nie może w pełni oddać się zabawie. Sprawdź czy wybrany przez ciebie model nie zsuwa się i nie wymaga nieustannego podciągania dekoltu. Łatwo możesz sobie popsuć imprezę, jeśli przez większość czasu będziesz sprawdzać czy wszystko jest na swoim miejscu. Powodem frustracji może również być przydeptywanie sukni ślubnej, jednak krawcowe w Warszawie mogą szybko rozwiązać ten problem. O ile suknia ślubna przepięknie prezentuje się po ubraniu, może wcale nie być możliwe poruszać się w niej, a co dopiero bawić się do białego rana. Taka kreacja świetnie sprawdziła by się na sesji zdjęciowej, gdzie dodatkowo dookoła będziemy mieli sztab osób do pomocy. Zastanów się więc czy warto ryzykować świetną zabawę i dobry nastrój dla sukni ślubnej, która owszem jest piękna, jednak całkowicie ogranicza nasze ruchy. Jeśli tak bardzo ci się spodobała, pamiętaj także o tym, że suknie ślubne Warszawa to nie tylko gotowe projekty ale także świetne krawcowe i projektantki, które zamienią twoje marzenia w rzeczywistość. W ten sposób idealnie wyglądającą suknie zaprojektują i uszyją tak aby była do tego wygodna i nie zepsuła ci zabawy.

Skracanie, zwężanie i inne przeróbki

Trudno znaleźć idealnie dopasowany model, nawet jeśli możesz pochwalić się figurą modelki. Jeszcze trudniej jest znaleźć model, który spełni wszystkie twoje wymagania. Dlatego właśnie wiele panien młodych decyduje się ostatecznie na zakup kreacji najbliższej ideałowi, a następnie na oddanie jej w ręce osób zajmujących się przeróbkami. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, przemyśl dobrze to czy nie przekroczysz zaplanowanego na suknie ślubną budżetu. Niekiedy lepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę w kilku innych salonach z Warszawy i spróbowanie znalezienia takiego modelu, który nie będzie wymagał poprawek lub ingerencja krawcowej będzie niewielka. Tańszym rozwiązaniem od kupna gotowej kreacji i jej przeróbek, może okazać się także uszycie jej od podstaw u krawcowej szyjącej właśnie kreacje ślubne. Tak jak już wspominaliśmy, gotowa suknia ślubna może być piękna, ale niekoniecznie na tyle dopasowana aby nie utrudniała twoich ruchów.

Dodatki na wagę złota

Bardzo często o charakterze ślubnej kreacji decydują umiejętnie dobrane dodatki. Biżuteria, torebka oraz buty mogą dodać ci niepowtarzalności i oryginalności. Niektóre suknie ślubne są naprawdę przepiękne i wyjątkowe, jednak mogą przysporzyć wiele problemów w kwestii znalezienia pasujących do nich dodatków. Pomyśl również o tym jaką biżuterię najbardziej lubisz. Jeśli np. nie nosisz kolczyków, to unikaj modeli, do których pasuje wyłącznie ten rodzaj biżuterii. Często sprawdza się także powiedzenie „mniej znaczy więcej”. Minimalizm i prostota może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem aniżeli zrobienie z sukni ślubnej przebrania. Piękna, zdobiona kreacja nie wymaga dodatkowych akcentów. Warto więc nie tylko zastanowić się nad tym jakie dodatki będą idealne, ale także nad tym czy w ogóle są nam one potrzebne.

Suknie ślubne Warszawa – tutaj znajdziesz swój ideał.

1 Comment

Dodaj komentarz