Czym są i gdzie znaleźć audiobooki?

Czym są i gdzie znaleźć audiobooki?

Czytanie książek jest czynnością bardzo przyjemną. Pozwala na relaks, oderwanie się od świata rzeczywistego i przeniesienie się w ten wykreowany przez autora. Niestety nie zawsze jednak ma się czas, by spędzać długie godziny przekręcając kartki i czytając kolejne historie. Niekiedy nie pozwalają na to też problemy ze wzrokiem. W takich sytuacjach można skorzystać z audiobooka.

Co to jest audiobook i czemu ta forma rozrywki stała się tak popularna?

Audiobook to książka czytana w całości przez lektora. Jest to sposób na to, by historia z wydania papierowego została przekształcona w dostępną dla każdego wersję dźwiękową. Wszystko zapisuje się w formie cyfrowej. Obecnie rozróżnić można kilka różnych formatów takich nagrań (jednym z najpopularniejszych jest mp3), a także odmienne sposoby na ich słuchanie. Jedną z najwygodniejszych opcji wydaje się być słuchanie książek przy użyciu smartfona. Audiobooki stały się w ostatnich latach bardzo modne, a to skutkuje tym, że coraz więcej książek ulubionych autorów można znaleźć w formacie audio (teraz niemal każdą wydawniczą nowość). Tym, co przyciąga do audiobooków jest to, że przy współczesnym, nieustannym zabieganiu, książki można poznawać w tzw. „międzyczasie”. A gdzie słuchać audiobooków? Odsłuchiwać można je dosłownie wszędzie: w czasie wykonywania domowych obowiązków czy np. w trakcie podróży do pracy.

Jak wybrać audiobooka dla siebie?

Przede wszystkim należy znaleźć miejsce, w którym będzie się miało dostęp do bogatej oferty książek – po to, by można było wybierać z różnorodnych pozycji, aby wyszukać te najlepsze. Takim miejscem jest na pewno strona https://tezeusz.pl/audiobooki-mp3, gdzie zakupy można robić spośród tysięcy pozycji. Wybór powinien opierać się oczywiście w głównej mierze na własnym guście literackim. Jednak w przypadku audiobooków, można poszukać też pozycji czytanych przez ulubionego aktora. Kiedy lubi się jego/jej głos, to słuchanie interpretacji danej książki stać się może jeszcze większą przyjemnością.

Kupując książkę, warto dopasować ją także do okoliczności jej słuchania. Te “lżejsze” sprawdzą się w aucie, te wymagające skupienia można będzie odsłuchiwać w domu. Audiobooki są naprawdę ciekawą, a zarazem niezwykle komfortową formą przekazywania treści książki. Dlatego też każdy miłośnik dobrej literatury powinien choć raz zapoznać się z wybranymi dziełami w tej właśnie opcji. Zazwyczaj jednak na jednym razie się nie kończy. Często okazuje się bowiem, że książki w wersji audio są wygodnym, a zarazem świetnym rozwiązaniem do zaoszczędzenia czasu, często także pieniędzy (kiedy są tańsze niż ich papierowe odpowiedniki).

Dodaj komentarz