Dlaczego warto kupować wielorazowe pieluszki dla dzieci?

Dlaczego warto kupować wielorazowe pieluszki dla dzieci?

Pieluchy wielorazowe to produkt, który wielu osobom kojarzy się z materiałem tetrowym lub ceratką. Na szczęście czasy, w których pieluchy wielorazowe przybierały właśnie taką formę odeszły już w zapomnienie, a na rynku można znaleźć pieluszki wielorazowe w nowoczesnym stylu. Od jakiegoś czasu są one bardzo popularne i na korzystanie z nich decyduje się coraz więcej mam. Nie jest tak bez powodu – wielorazowe pieluszki mają wiele zalet, które mogą sprawić, że polubisz właśnie ten sposób na przewijanie swojego maluszka. Jakie to zalety? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Ekologia

Jedną z głównych kwestii, która przemawia za tym, aby stosować pieluszki wielorazowe, jest to, że są one ekologiczne. Wyobraź sobie, ile jednorazowych pieluch może zużyć dziecko w całym okresie, w którym po prostu musi ich używać. Gwarantujemy Ci, że jest ich naprawdę sporo, a przecież można ograniczyć się do kilkudziesięciu pieluszek wielorazowych, które można używać przez dłuższy czas. Niestety tradycyjne pieluchy, które można kupić w sklepie, w dużych paczkach nie rozkładają się zbyt szybko i zaśmiecają naszą planetę. Jeśli więc zależy Ci na naszej planecie i chcesz żyć choć trochę ekologicznie, to zamień tradycyjne pieluchy na te wielorazowego użytku.

Zdrowie dziecka

Oprócz ekologi ważne jest oczywiście również zdrowie i wygoda dziecka, które będzie owe pieluszki nosić. Pieluszki jednorazowe niekiedy powodują alergie skórne i odparzenia. Jeśli Twoje dziecko zostało dotknięte tym problemem, to decyzja o korzystaniu z pieluch wielorazowych jest jak najbardziej wskazana. W wielorazowej pieluszce wykonanej z materiału skóra dziecka może oddychać, ponieważ materiał jest przewiewny. Inaczej wygląda to w pieluszkach jednorazowych, które zawierają chłonne polimery, które po zmoczeniu nie przepuszczają powietrza. Wielorazowe pieluszki nie zawierają balsamów, chemicznych substancji zapachowych czy chloru, którym wybiela się celulozę stosowaną w pieluchach.

Ekonomia

Kolejna niewątpliwą zaletą pieluszek wielorazowych jest to, że pozwolą Ci one zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dobrej jakości pieluszkę wielorazową możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych, wystarczy, że kupisz kilka sztuk, które będziesz użytkować w konkretnym etapie rozwoju dziecka. Po jakimś czasie pieluszki wielorazowe trzeba będzie wymieniać na większe jednak i tak inwestycja w nie jest mniejsza niż gdyby trzeba było kupować co chwilę opakowanie jednorazowych pampersów, które jak wiadomo, nie są zbyt tanie. Jeśli więc nie przekonują Cię, chociażby względy ekologiczne to warto pomyśleć o swoim portfelu.

Dodaj komentarz