Historia Polskiej Kolei

Historia Polskiej Kolei

Historia polskiej kolei sięga początków XIX wieku, czasów, gdy Polska była jeszcze pod zaborami. Szybki rozwój kolei nie został nawet powstrzymany przez obie wojny światowe, ani przez kryzys ekonomiczny, który nawiedził nasz kraj w latach 30-tych ubiegłego wieku. W XXI wieku, kolej polska rozwija się i zyskuje europejskie standardy. Podróż koleją staje się już nie tylko koniecznością, ale przede wszystkim przyjemnością. Duża ilość połączeń kolejowych między większymi miastami Polski i Europy, sprawiają, że pociągiem możemy dostać się praktycznie w każde miejsce.

Specjalne połączenia kursują także do najbardziej popularnych ośrodków turystycznych. Wysoki standard podróży koleją, zapewniają przede wszystkim liczne usługi oferowane pasażerom przez PKP Intercity. W ramach tej grupy, na trasach kolejowych Polski i Europy, kursują pociągi InterCity, pociągi EuroCity i EuroNight, które są gwarancją komfortowej, bezpiecznej i przede wszystkim szybkiej podróży koleją. Pociągi kursujące w ramach połączeń InterCity, EuroCity i EuroNight to komfortowe, klimatyzowane przedziały pierwszej i drugiej klasy, z miejscami do spania, wagonem restauracyjnym i darmowymi przekąskami. Dla podróżujących ludzi biznesu PKP Intercity oferuje specjalnie przystosowane do ich potrzeb wagony biznesowe. Udogodnienia czekają także tych pasażerów, którzy podróżują z dziećmi.

Specjalnie przystosowane do ich potrzeb wagony, sprawiają, że podróż koleją nawet z małym dzieckiem jest przyjemnością. Ci pasażerowie, którym zależy przede wszystkim na czasie, PKP Intercity oferuje dużą ilość połączeń pospiesznych i ekspresowych, kursujących na trasach krajowych i międzynarodowych. Usługa Express oferuje przede wszystkim szybkie połączenia z większymi polskimi miastami, a także z popularnymi miejscowościami turystycznymi. Pociągi pospieszne natomiast, są idealne dla osób, które każdego dnia pokonują pociągiem długie dystanse. Specjalną ofertę PKP ma także dla osób, dla których liczy się przede wszystkim niska cena biletów, a także bezpieczeństwo w czasie podróży. To właśnie z myślą o takich pasażerach, na trasy wyruszyły pociągi Tanich Linii Kolejowych.