Jak wybrać najlepszą dietę: Przydatne wskazówki

Jak wybrać najlepszą dietę: Przydatne wskazówki

Właściwe nawyki żywieniowe to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak przy tak wielu możliwościach do wyboru, nie jest łatwo zdecydować, która dieta będzie dla Ciebie najlepsza. Aby się tego dowiedzieć odpowiedz sobie na poniższe kilka pytań, dzięki temu zawęzisz pole poszukiwania i wybierzesz plan żywieniowy, który da Ci najwięcej.

Jaki jest Twój budżet?

Zanim udasz się na zakupy poszukując produktów, które będą teraz częścią Twojego jadłospisu musisz oszacować ile chcesz zainwestować w Twoją dietę. W oparciu o te informacje, oceń plany diety, która Cię interesuje i zdecyduj, czy będzie on pasował do ram budżetu, który chcesz na to przeznaczyć. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystkie koszty, oprócz żywności jest to także koszt ewentualnych treningów i wsparcia specjalistów. Rozważ również czynnik czasu, który będzie potrzebny do uzyskania docelowej wagi. Musisz wiedzieć, że koszt programu diety nie jest wyznacznikiem jej sukcesu. Sam fakt wydania pieniędzy nie sprawi, że waga będzie spadać. Przede wszystkim liczy się Twoja praca.

Czy masz problemy zdrowotne?

Twój lekarz lub dietetyk pomoże Ci określić, które ewentualne problemy zdrowotne musisz wziąć pod uwagę przy wyborze diety. Przykładowo, osoby chorujące na cukrzycę mają szczególne potrzeby żywieniowe, które będą ograniczać możliwości wyboru diety.

Czy Twój tryb życia pozwala na częste przygotowywanie posiłków?

Jednym z powodów, dla których wiele osób porzuca swoją dietę jest fakt, że ich napięty plan dnia przesadza im w wyrobieniu dobrych nawyków żywieniowych i diet kończy się niepowodzeniem, jest fakt, że napięty plan dnia przeszkadza w pracy nad dobrymi nawykami żywieniowymi. Niektóre diety mogą wymagać, aby spędzić w kuchni dużo czasu każdego dnia. Zastanów się, ile czasu możesz przeznaczyć na zakupy spożywcze oraz przygotowanie samych posiłków. Bądź realistą. Jeśli uważasz, że będzie to dla Ciebie za duży ciężar wybierz dietę o prostszych wymaganiach lub postaw na catering dietetyczny.

Przeanalizuj co w przeszłości działało a co nie

Musisz ocenić swoją całą historię żywieniową i stworzyć listę powodów, dla których dotychczasowe wysiłki okazały się nieskuteczne w walce z nadmiarowymi kilogramami lub w poprawie zdrowia. Ponownie przemyśl swoją strategię, aby dokonać realistycznych wyborów, których możesz sumiennie się trzymać przez dłuższy czas. Jeśli plan żywieniowy w poprzednich dietach był zbyt restrykcyjny, zmień go na taki, który przede wszystkim uczy kontroli porcji i zdrowych nawyków, a nie narzuca konkretnych ograniczeń żywnościowych.

Dodaj komentarz