Jak wybrać idealną poduszkę ciążową?

Jak wybrać idealną poduszkę ciążową?

Ciąża to jednocześnie ekscytujący i trudny czas dla przyszłej mamy. To od Ciebie zależy, czy dziecko będzie bezpiecznie się rozwijać i otrzyma niezbędne wsparcie i składniki odżywcze. Jednym z kluczowych aspektów, który na pewno wymaga uwagi, jest pozycja podczas snu. Poduszki dla kobiet w ciąży cieszą się coraz większą popularnością. Zapewnią komfort i właściwą pozycję podczas snu.

Co to jest poduszka ciążowa?

Poduszki dla kobiet w ciąży są specjalnie zaprojektowane dla potrzeb i oczekiwań kobiety w ciąży. Odpowiednio dopasowują się do aktualnych kształtów ciała, zapewniają wsparcie całego ciała w czasie snu i są znacznie dłuższe od tradycyjnych poduszek. Przydadzą się zwłaszcza w zaawansowanej ciąży, wówczas spanie w normalnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem.

Dzięki poduszkom dla kobiet w ciąży odciążysz plecy, biodra i nogi. Wtedy wspaniale się zrelaksujesz i odpoczniesz. Taka poduszka łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia krążenie krwi. Przyszła mama powinna przede wszystkim spać na boku. W ten sposób poprawiasz krążenie krwi i wspierasz prawidłowy rozwój dziecka. Poduszki dla kobiet w ciąży są miękkie i wygodne. Dzięki odpowiedniej amortyzacji możesz wygodnie spać na boku. Co ważne, takie poduszki przydadzą się również po porodzie, m.in. pozwalają ułożyć maluszka w prawidłowej pozycji.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie ma konkretnego terminu, kiedy możesz zacząć korzystać z tego typu poduszek. Zacznij z nich korzystać po prostu wtedy, gdy nie możesz już wygodnie spać. Około 20 tygodnia ciąży Twój brzuszek zaczyna się powiększać. Wtedy możesz odczuwać ból więzadeł i innych części ciała. To dobry moment, aby wybrać poduszki dla kobiet w ciąży.

Występują w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego bez problemu znajdzie model idealny dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że każda wersja zaspokaja nieco inne potrzeby, dlatego zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania.

Czystość jest ważnym aspektem, o którym należy koniecznie pamiętać w czasie ciąży. Przyszła mama często intensywnie się poci. Poszewka na poduszkę wchłania pot, dlatego zwróć uwagę, czy możesz bez problemu zmienić poszewkę. To bardzo ważne dla prawidłowej higieny. Szukając poduszek dla kobiet w ciąży, sprawdź też ich wypełnienie. Ma ogromny wpływ na komfort i jakość snu. Zwykle poduszki ciążowe wypełnione są włóknem poliestrowym, kulkami styropianowymi lub mikroperełkami. Dużą popularnością cieszą się też poduszki z pianki memory, które są twarde i dostosowują się do kształtu ciała. Oprócz tego zapewniają dobre wsparcie i zmniejszają dolegliwości bólowe.

Artykuł powstał we współpracy z https://omedika.pl/poduszki-dla-kobiet-w-ciazy-c136.html