Masaż kobido – najlepsze, co może spotkać Twoją twarz

Masaż kobido – najlepsze, co może spotkać Twoją twarz

Kobido jest starożytną sztuką masażu. Ta pochodząca z Japonii technika pielęgnowania twarzy wymaga wielu lat nauki i praktyki, aby opanować ją w stopniu zaawansowanym. Masaż Kobido oznacza starożytną drogę piękna. Japońska tradycja uznaje, że piękno pochodzi z równowagi między ciałem, umysłem i duchem.

W przeciwieństwie do innych masaży, które polegają na wykonywaniu wielu ruchów bez prawdziwej intencji, kobido jest zabiegiem, który harmonizuje energię człowieka. Oznacza to, że dzięki stymulującym ruchom mistrza masażu kobido nie tylko uzyskasz poprawę wyglądu skóry i owalu twarzy, ale zaczniesz odczuwać głęboki spokój i poprawi się Twoje samopoczucie.

Na czym polega masaż kobido?

Z pewnością masaż kobido jest jednym z najbardziej wyrafinowanych zabiegów masażu twarzy. To najwyższego rodzaju mistrzostwo uzyskiwane dzięki pracy doświadczonych rąk masażysty i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Mistrz masażu artystycznie modeluje twarz, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse faktury twarzy, krzywizny, elastyczność. Wszystko jest ważne. Kobido masuje mięśnie równolegle do zmarszczek. Odbywa się to poprzez ugniatanie każdego centymetra kwadratowego, co przywraca napięcie mięśni i zwiększa dotlenienie naskórka.

 

Jest to zabieg na twarz, który ma wpływ na psychikę. Twarz opowiada o tym, co się wydarzyło i co aktualnie dzieje się w naszych ciałach. To w twarzy tkwią silne emocje. Zarówno pozytywne emocje radości, jak i emocje negatywne – strachu lub złości. Płynny, głęboki, naprzemienny dotyk w trakcie tego zabiegu pozwala negatywnym emocjom ulecieć, zostawiając Cię z blaskiem. Blask jest nie tylko zewnętrznym objawem, ale pochodzi z wnętrza. Blask miłości i spokoju, przynoszący błogie samopoczucie całemu ciału.

Czy można codziennie stosować masaż kobido?

Można codziennie masować twarz poprzez masaż kobido. Jak to ma miejsce w innych działaniach – nie można robić jednego treningu w miesiącu i oczekiwać sześciopaku. Choć każdy by tak chciał, trzeba robić to regularnie, aby zobaczyć rezultaty. Dlatego też, aby uzyskać piękną, zdrową i młodą twarz trzeba zadbać o dobry nawyk codziennego wykonywania masażu twarzy.

Korzyści, jakie daje masaż kobido

Ten japoński masaż twarzy zapewnia wiele korzyści, takich jak:

  • Poprawa nawilżenia skóry
  • Elastyczność i jędrność
  • Stymulowanie i odprowadzanie napięcia i negatywnych wibracji
  • Odprężenie układu nerwowego
  • Naturalny efekt liftingu
  • Zapobieganie i spłycanie zmarszczek
  • Rozluźnienie napięcia mięśniowego

Jak wykonuje się masaż kobido?

Przed wykonaniem zabiegu, mistrz masażu twarzy oceni stan Twojej skóry i pierwotne problemy. W efekcie, jeśli masz makijaż lub jakieś zanieczyszczenia, zabieg zacznie się od oczyszczenia twarzy. Po oczyszczeniu na skórę nakłada się olej. Następnie rozpoczyna się masaż opuszkami palców, który stymuluje okolice twarzy i szyi poprzez szybkie, mocne i rytmiczne ruchy.

Ta technika masażu twarzy koncentruje się na mięśniach twarzy, aby przywrócić blask i naturalną objętość twarzy, pomagając tkance wyglądać na jędrniejszą i rozszerzoną. Podobnie jak w przypadku opieki profilaktycznej warto rozpocząć stosowanie masażu kobido w wieku około 25-30 lat. Oczywiście, masaż kobido pomoże Ci zredukować zmarszczki także wtedy, gdy masz już skórę dojrzałą.