Parawany do salonu – dlaczego warto je kupić?

Parawany do salonu – dlaczego warto je kupić?

Parawan to element dekoracyjny, który jest znany już od wieków. Mimo że był on używany już w starożytności, to dalej często można dostrzec go w nowoczesnych aranżacjach. Będzie on stanowił doskonałą dekorację domu lub mieszkania, a jednocześnie jest funkcjonalny. Dlaczego warto kupić parawan do salonu i jak można z jego pomocą zaaranżować pokój? Podpowiadamy.

Dekoracyjne parawany, które ożywią przestrzeń

Parawan może stanowić doskonałą dekorację salonu lub też innego pomieszczenia w domu. Z jego pomocą możesz podkreślić styl wnętrza i nieco je ożywić. Do wyboru masz parawany w stonowanych kolorach i wzorach, które odnajdą się w minimalistycznych przestrzeniach, ale także kolorowe, które doskonale sprawdzą się w odważnych aranżacjach. Na parawanie można umieścić praktycznie dowolną grafikę, która będzie pasowała do salonu. Mogą to być abstrakcyjne wzory lub motyw egzotycznych liści i drzew.

W zależności od potrzeb możesz wybrać parawan ze wzorem w: kwiaty, geometryczne wzory, postacie z bajek itd. Popularność parawanów rośnie i coraz więcej osób decyduje się na to, aby umieścić taką dekorację w swoim domu. Taki element dekoracyjny można także dostrzec w salonach kosmetycznych i biurach. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie parawanu w garderobie, aby wydzielić przestrzeń do przebierania się.

Funkcjonalne parawany do domu

Dobry parawan powinien być stabilny i wykonany w taki sposób, aby konstrukcja była odporna na uszkodzenia. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz wydzielić strefy w salonie, ale nie chcesz organizować kosztownego remontu, podczas którego zostaną postawione ścianki działowe. Dużą zaletą parawanów jest to, że są mobilne. W razie potrzeby można je złożyć i schować lub umieścić w innym miejscu. Dzięki takiej dekoracji możesz tworzyć wiele ciekawych aranżacji. Parawany możesz używać na wiele różnych sposobów i jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę Twoja wyobraźnia.

Jeśli chcesz stworzyć w swoim salonie strefę relaksu, to wystarczy, że postawisz parawan, który będzie oddzielać wygodną kanapę lub fotel od reszty rzeczy. W takim miejscu możesz „odciąć się” od tego, co dzieje się np. w kuchni, która jest połączona z salonem i jadalnią. Wymiar parawanu możesz dopasować do pomieszczenia. Możesz wybrać parawan trzyczęściowy lub pięcioczęściowy, który zajmuje więcej miejsca, ale daje także większe możliwości, jeśli chodzi o dzielenie pomieszczenia.

Podsumowując parawany to dobre rozwiązanie, jeśli małym kosztem chcesz wydzielić w salonie strefy. Nie musisz stawiać ścian, aby wydzielić miejsce do pracy lub relaksu. Wystarczy, że użyjesz parawanu z dopasowaną do aranżacji wnętrza grafiką.

Dodaj komentarz