Skąd się bierze zafascynowanie wróżbami?

Skąd się bierze zafascynowanie wróżbami?

Większość z nas odcina się od wróżb, stawiania kart, tarota, przepowiadania przyszłości czy horoskopów. Ten, kto ma racjonalne podejście do życia i jest osobą dorosłą, nie będzie przecież kierował się w życiu jakimiś tam wróżbami. Ale może jednak coś w tym jest? Nie lubimy się przyznawać, że wieczorem, w zaciszu komputera, sprawdzamy co wróżka online powie o naszych planach i zamierzeniach, czy kłopotach sercowych.

Dlaczego tak chętnie sięgamy po przepowiednie, czy pytamy kart co nam też przyniesie jutro? Jednym z podstawowych powodów jest uzyskanie pomocy w podejmowaniu decyzji, próba przeniesienia może nie tyle odpowiedzialności za to co ma się wydarzyć, ale chociaż wsparcia w słuszności tego, jak chcemy postąpić. Wynika to często z niewielkiej pewności siebie, czy też niskiej samooceny. Najczęściej nie są to powody, do których chcemy się przyznać nawet przed sobą. Innym powodem do wróżenia jest chęć uzyskania większej pewności jutra; że jednak wszystko się ułoży, będzie lepiej, spotkamy wymarzoną miłość albo przynajmniej wydarzy nam się w życiu coś ciekawego.

Zamiast samodzielnie próbować przerwać marazm i zmienić rutynę w twórczą codzienność, chcemy by zrobiło to za nas życie. Rzadko tak się zdarza, a nawet jeśli – to zupełnie nie w taki sposób, w jaki byśmy tego oczekiwali. Wróżba z kart niczego za nas nie rozwiąże, natomiast może być podpowiedzią jakiegoś rozwiązania życiowego czy wreszcie nawet źródłem nadziei. Wyższym stopniem wtajemniczenia cieszy się tarot online, gdyż tarot uznawany jest za wiedzę tajemną, znaczenie kart jest wielopoziomowe i można je interpretować na wiele sposobów. Nie dają konkretnej odpowiedzi, czego można się spodziewać po tradycyjnych kartach.

Stawianie tarota nie jest zadaniem łatwym, a więc wróżbici korzystający z tych kart dają większą gwarancję prawdziwości wróżby. Chcąc poznać przyszłość sięgamy też po runy online, które są symboliczną przepowiednią przyszłości, i jednocześnie talizmanem przynoszącym dobrą moc. Ochroną przed złymi wydarzeniami.

Dodaj komentarz