Zarabianie na vlogach – co trzeba wiedzieć?

Zarabianie na vlogach – co trzeba wiedzieć?

Jak zarabiać nie wychodząc z domu? Nie masz ochoty wypełniać ankiet, czy pisać bloga. Pomyślałeś kiedyś o tym, że możesz podzielić się swoją pasją, przemyśleniami, zainteresowaniami w formie filmu?

Platforma YouTube jest bardzo popularna i z roku na rok korzysta z niej coraz więcej osób. Na YouTubie można zarabiać na kilka sposobów, a standardowe rozwiązanie to zgłoszenie się do programu partnerskiego i po akceptacji można zacząć zarabiać na reklamach wyświetlanych przez twoich widzów.  Brzmi prosto, jednak najpierw trzeba mieć pomysł, o czym w ogóle mówić!

O czym?

Na YouTube jest mnóstwo tzw. „lifestylowych” kanałów, czyli o stylu życia danej osoby. W takich filmach często pojawiają się recenzje jedzenia, książek czy filmów. Vlogerzy pokazują, jak urządzają swój dom, co robią w czasie wolnym itp. Tego typu materiały są łatwe w odbiorze, dlatego też ludzie sięgają po nie stosunkowo często.

Sam vloger też ma łatwiej niż osoby zajmujące się prowadzeniem kanału o dosyć wąskiej specjalizacji np. popularnonaukowe, z recenzjami książek, wydarzeniami politycznymi, historycznymi. Nie musi się za bardzo przygotowywać do nagrywania odcinka pod kątem merytorycznym.

Jeżeli zależy Ci na bardziej konkretnych treściach, warto zająć się tematyką, która Cię interesuje. Czy to będzie analiza meczów piłki nożnej, czy gier komputerowych, ostatnich newsów ze świata albo okolicy, dzielenie się swoim doświadczeniem w branży komputerowej, beauty, medycznej, czy cokolwiek innego. Ważne, żeby Cię interesowało, bo będziesz musiał spędzić w otoczeniu takich tematów dość dużo czasu.

Kilka ważnych wskazówek

Właśnie! Bardzo ważna jest systematyczność! Jest to jeden z głównych kluczy do sukcesu, nie tylko na YouTube! Wyznacz sobie, w które dni, co jaki czas i o której godzinie będziesz wstawiał nowy materiał na swój kanał. Widzowie nie przegapią odcinka, a ograniczony czas będzie mobilizował Cię do pracy.

Kolejną niezmiernie istotną kwestią jest interakcja z widzami. Czytaj komentarze, odpisuj na nie. Może ktoś zasugeruje także temat kolejnego filmu. Pamiętaj, że to właśnie dzięki widzom masz możliwość istnienia w Internecie.

Inne źródła dochodów

Oprócz zarabiania z reklam vlogerzy mający co najmniej 30 tys. subskrybentów mogą postarać się o zarabianie poprzez ,,wspieranie kanału”. Widzowie opłacają comiesięczną składkę i w zamian za to mają dostęp do dodatkowych treści, które dla nich zamieszczasz.

Na YouTube funkcjonuje także tzw. półka z produktami. Fani mogą tam zakupić oficjalne produkty z Twojego kanału. W niektórych krajach dostępna jest też funkcja superczatu i supernaklejek. Komentujący płacą, by ich wpisy się wyróżniały

Ostatnim sposobem uzyskiwania przychodów z prowadzenia kanału na YouTube jest otrzymywanie części wpłat na YouTube Premium. Jeżeli subskrybenci YouTube Premium oglądają twoje filmy, to jakiś procent ze składek dostajesz Ty.

Zarabianie na YouTube jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy po prostu znaleźć temat, który nas interesuje i zacząć się nim dzielić! Trzeba przy tym wskazać, że jest wiele innych metod zarabiania w Internecie poza vlogowaniem. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://make-cash.pl/. Sprawdź, jeśli chcesz pracować zdalnie!

Dodaj komentarz