Francuskie perfumy lane – poznaj fakty i mity 

Francuskie perfumy lane – poznaj fakty i mity 

Czy wysokiej jakości perfumy muszą być drogie? Jak wybrać zapach, który będzie podkreślał naszą osobowość? Wokół perfum krąży wiele mitów. Co więcej, dla niejednej osoby proces dobierania idealnego zapachu jest przytłaczający. A wcale nie musi tak być. Poznaj fakty i mity o francuskich perfumach lanych. 

Perfumeria internetowa – czy warto zwrócić na nią uwagę? 

Czy zawsze trzeba powąchać perfumy przed zakupem? Czy może da się wybrać perfumy po ich opisie? Jak najbardziej! Wystarczy bardzo dobrze zapoznać się z nutami zapachowymi i swoimi upodobaniami. Jakie jeszcze mity warto rozwiać przed zakupem perfum? Przede wszystkim, że te same perfumy mogą różnie pachnieć na różnych osobach. Mają na to wpływ takie czynniki, jak rodzaj skóry, geny, temperatura ciała, skłonność do pocenia itp. Różnica w zapachu może wynikać także z przyjmowanych leków, diety oraz stresu. Jeśli więc masz możliwość, to zamów próbki perfum i zobacz, jak się one łączą z Twoją skórą.

Warto natomiast wiedzieć, jak zawęzić zakres poszukiwań. Wypisz na kartce kilka zdań o sobie (takie, które Cię opisują), uwzględnij w tym upodobania względem muzyki, filmów, kuchni itp. Następnie przeczytaj opisy poszczególnych grup zapachowych. Na tej podstawie możesz porównać, które najlepiej pokrywają się z tym, co wypisałeś, lub wypisałaś. Pamiętaj, żeby stawiać na zapachy, których opis od razu wywołuje w Tobie przyjemne uczucia. 

Postaw na francuskie perfumy lane 

Czy wszystkie perfumy dobrej jakości muszą być drogie? Wcale nie! Bardzo dobrym zamiennikiem markowych zapachów są francuskie perfumy lane, które znajdziesz w internetowej perfumerii. Takie perfumy mają bardzo zbliżone zapachy do oryginałów, co więcej ich zakres nutowy jest o wiele szerszy. Warto przy tym wiedzieć, jak odpowiednio przechowywać perfumy, Mitem jest, że najlepiej flakonik jest trzymać w łazience. Dużo lepszym miejscem jest na przykład sypialnia. Gwałtowne zmiany temperatur, czy nadmierna wilgoć mogą mieć negatywny wpływ na zapach i trwałość perfum. Co więcej, takie warunki powodują także szybsze psucie. Pamiętaj, że perfumy także mają swoją datę przydatności.

Ponadto perfumy powinno stosować się na odpowiednie miejsca na ciele – szyję, za uszami, oraz nadgarstki. Unikaj za to włosów. Mitem jest, że zapach perfum dłużej się na nich utrzymuje. Co więcej, długotrwałe stosowanie perfum na włosy może znacznie obniżyć ich kondycję (na przykład przyczynić się do przesuszenia), ze względu na zawarty w nich alkohol. 

Dodaj komentarz