Kwas hialuronowy – na czym polega jego fenomen?

Kwas hialuronowy – na czym polega jego fenomen?

Kwas hialuronowy od wielu lat używany jest w medycynie estetycznej. Pozwala na osiągnięcie wspaniałych rezultatów bez konieczności oczekiwania na efekty, które widoczne są od razu. Co sprawia, że kwas hialuronowy ma tak wspaniałe działanie?

Kwas hialuronowy – na czym polega jego fenomen?

Dużą popularnością w medycynie estetycznej cieszą się różnego rodzaju wypełniacze. Jednym z nich jest kwas hialuronowy, który zapewnia świetne efekty oraz bezpieczeństwo, dlatego jest tak chętnie wykorzystywany przez specjalistów podczas różnorodnych zabiegów. Co więcej substancji tej używa się również w innych dziedzinach, takich jak okulistyka, stomatologia czy ginekologia. Jej rewelacyjne działanie oraz pożądane w medycynie właściwości wynikają z tego, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie. To właśnie on sprawia, że nasza skóra jest nawilżona oraz ma odpowiednią strukturę. Co jeszcze możemy osiągnąć z jego pomocą? 

Kwas hialuronowy – na czym polega jego działanie?

Kwas hialuronowy jest stosowany w medycynie estetycznej jako wypełniacz z kilku powodów. Przede wszystkim pozwala na poradzenie sobie ze zmarszczkami oraz różnego rodzaju bruzdami powstającymi z wiekiem na twarzy. Takie zastosowanie jest możliwe dzięki jego właściwościom higroskopijnym. Oprócz tego kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę, co sprawia, że wygląda ona znacznie młodziej. Używanie kosmetyków zawierających tę substancję sprawia, że skóra jest wygładzona, ma zdrowszy koloryt, jest bardziej sprężysta. Zadowolone z ich działania mogą być również osoby zmagające się z problemem widocznych cieni pod oczami. 

Do jakich zabiegów używany jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które borykają się z objawami starzenia się skóry. Korzystają z niego również osoby, które chciałyby poprawić wygląd niektórych partii twarzy, takich jak nos czy usta. Substancja ta pozwala bowiem na uzyskanie pożądanego kształtu nosa (np. lekko garbatego), a także wymodelowanie ust w taki sposób, by nadać im wymarzoną wielkość i wyeliminować asymetrię. 

Kwas hialuronowy stosowany jest także podczas modelowania owalu – wstrzyknięty w linię żuchwy i kości jarzmowych sprawia, że twarz nabiera pięknego kształtu. Broda to kolejny obszar, w przypadku którego taki wypełniacz doskonale się sprawdzi. Jednym z mniej oczywistych zastosowań kwasu hialuronowego jest ujędrnienie wiotczejących płatków uszu. Zabieg z użyciem tej substancji jest również świetnym rozwiązaniem w przypadku osób posiadających blizny, w szczególności potrądzikowe.

Dodaj komentarz