Odmrożone dłonie – jak nawilżać przesuszoną skórę rąk w okresie jesienno-zimowym?

Odmrożone dłonie – jak nawilżać przesuszoną skórę rąk w okresie jesienno-zimowym?

Sucha i pękająca skóra rąk to często efekt wcześniejszego odmrożenia dłoni. Niestety przydarza się to równie często kobietom, jak i mężczyznom. Warto więc poznać sposoby, które pozwolą nawilżyć i zregenerować przesuszoną tkankę skórną, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego uczucia bólu oraz groźnych dla zdrowia powikłań. 

Jakie są powody tak częstego odmrożenia dłoni?

Skóra rąk jest bardzo wrażliwa, zatem wystarczy odrobina nieuwagi i zaniedbania, aby nabawić się odmrożenia. Niestety jest to obrażenie bardzo dotkliwe i nieprzyjemne w skutkach, ponieważ raz odmrożone dłonie, będą reagowały na każde obniżenie się temperatury. Skóra zacznie przesuszać się coraz częściej i pękać. Powodem tego jest oczywiście zaniedbanie, którego wielu z nas dopuszcza się w trakcie mrozów. Jest to przede wszystkim efekt niewłaściwej ochrony dłoni. Głównie brak stosowania kremów nawilżających czy też nie używanie rękawic zimowych.

Jak nawilżać przesuszoną skórę rąk?

Kremy nawilżające i regeneracyjne do pielęgnacji dłoni powinny być stosowane profilaktycznie, jednak jeśli dłonie zostały odmrożone, nakładanie kremów bądź maści jest wręcz nieuniknione. Podczas wyboru jednego z linii produktów do dłoni, warto kierować się jego konsystencją. Jeśli krem jest tłusty, znacznie lepiej ochroni skórę podczas mroźnych dni. Natomiast z drugiej strony, lekkie kremy znacznie lepiej wchłaniają się w skórę, odżywiając ją. W związku z tym, najlepiej jest korzystać z dwóch rodzajów, stosując je zależnie od pory dnia. Wychodząc na zewnątrz niezbędne jest zakładanie rękawic zimowych, aby uniknąć dodatkowych podrażnień.

Czy efekty odmrożenia dłoni można całkowicie wyeliminować?

Odmrożenie dłoni jest niezwykle uciążliwe ze względu na fakt, że efekty nawracają za każdym razem, gdy temperatura na zewnątrz ulega obniżeniu. Warto jednak pamiętać, że jedynym lekarstwem na takie odmrożenie jest regularne nawilżanie skóry i nakładanie preparatów regenerujących. Wówczas efekty odmrożenia dłoni zanikną wraz z czasem, jednak wystarczy niewielkie zaniedbanie, aby skóra rąk ponownie się przesuszyła. Stosowanie odpowiednich kremów lub maści, a także zabezpieczanie rąk przed wychłodzeniem, pomoże uzyskać oczekiwany efekt. Niestety nie będzie on natychmiastowy, jednak już po kilku miesiącach skóra dłoni powinna wrócić do normy. Obecnie nie ma żadnego leku, który po jednorazowym zastosowaniu, wyleczyłby objawy odmrożenia skóry rąk. Jednakże możemy korzystać z licznych kremów lub maści głęboko nawilżających, które poprawią kondycję i jędrność skóry.

Dodaj komentarz