Peeling kawitacyjny polega na głębokim oczyszczaniu twarzy. Wykonując ten zabieg regularnie, można zapobiec powstawaniu niedoskonałości oraz opóźnić procesy starzenia się skóry. Kiedy warto wykonać oczyszczanie twarzy i jakie daje ono efekty? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Efekty peelingu kawitacyjnego
Głębokie oczyszczanie twarzy to rozwiązanie dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi. Jeśli na Twojej twarzy często pojawiają się niedoskonałości, to efekty peelingu kawitacyjnego z pewnością Ci się spodobają. Kawitacja to bezbolesny zabieg, który polega na głębokim złuszczaniu skóry. Jest to dobra alternatywa dla manualnego oczyszczania skóry twarzy, które można wykonać samodzielnie przy pomocy drogeryjnych kosmetyków. Podczas zabiegu kawitacji wykorzystuje się ultradźwięki, które rozbijają i usuwają martwe komórki naskórka z twarzy. Podczas zabiegu odsłania się głębsze warstwy skóry, które są pozbawione zaskórników i zanieczyszczeń.
Efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne od razu po wykonaniu zabiegu. Skóra wygląda promiennie i ma lepszą kondycję. Peeling usuwa zrogowaciały naskórek, a skóra jest dokładnie oczyszczona, dzięki czemu na twarzy rozwija się mniej bakterii. Podczas kawitacji poprawia się krążenie krwi i limfy, przez co skóra jest lepiej dotleniona. Oczyszczanie twarzy takim sposobem pobudza produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego na twarzy. Oznacza to, że skóra po peelingu jest odmłodzona i napięta. Kawitacja ujędrnia skórę, odpręża ją i poprawia jej koloryt.
Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny – wskazania
Peeling, mimo że jest zabiegiem delikatnym, to jest bardzo skuteczny. Poleca się go osobom, które chcą mieć piękną, czystą i jędrną skórę twarzy. Z kawitacji można korzystać niezależnie od wieku, jest ona dedykowana zarówno młodszym, jak i starszym osobom. Co więcej, jest to zabieg przeznaczony także dla osób posiadających bardzo wrażliwą skórę, która jest skłonna do podrażnień.
Peeling kawitacyjny najwięcej korzyści przyniesie osobom, które są posiadaczami skóry tłustej, mieszanej lub trądzikowej. Oczyszczanie twarzy może poprawić koloryt skóry i zmniejszyć przebarwienia dlatego jest polecane dla osób, które zmagają się z takimi problemami. Jeśli Twoja skóra jest ziemista i pozbawiona blasku to warto wykonać zabieg oczyszczania twarzy.
Wskazania do wykonania zabiegu kawitacji to: zanieczyszczona skóra, trądzik, rozszerzone pory, zaskórniki, wągry, nierówny koloryt skóry i zmęczona oraz odwodniona cera. Peeling jest bezbolesny i jeśli nie występują żadne przeciwwskazania takie jak: ciąża, choroby tarczycy, choroby nowotworowe, padaczka czy choroby układu sercowo-naczyniowego to warto, jest się na niego zdecydować.
Jak wygląda oczyszczanie twarzy? Przebieg peelingu kawitacyjnego
Kawitację można wykonać jako pojedynczy zabieg lub jako serię zabiegów, które mają na celu ogólną poprawę wyglądu skóry. Zabieg w salonie kosmetycznym trwa od 30 do 60 minut i składa się z kilku etapów. Na samym początku oczyszcza się twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń, aby móc nałożyć na skórę serum nadające właściwą wilgoć. Serum jest niezbędne do tego, aby podczas zabiegu powstało zjawisko kawitacji. Później używa się specjalnego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe. Mają one za zadanie usunąć martwy naskórek i zanieczyszczenia. Po zabiegu aplikuje się preparat nawilżający i wykonywany jest profesjonalny masaż twarzy. Peeling jest odprężający i można się podczas niego zrelaksować.