Francja – choć kilka chwil w Paryżu

Francja – choć kilka chwil w Paryżu

Niewątpliwie Francja uważana jest za kraj miłości. Coraz więcej osób decyduje się na romantyczne wypady we dwoje. Paryż i znajdująca się tam wieża Eiffla jest miejscem oświadczyn. Czy też wyznań miłosnych. Język Francuzki uznawany jest za bardzo zmysłowy. Jedzenie i wina dodają magii. Całościowy obraz tego miejsca wprowadzi każdego w zachwyt. Każdy turysta marzy znaleźć się chociaż na chwile w Paryżu.

Co możemy zobaczyć?

Na pewno wieżę Eiffla. Jest to piękna konstrukcja, którą znają wszyscy. Swoją wysokością i budową niewątpliwie zachwyca. Jest piąta budowlą pod względem wielkości we Francji. I najważniejszym jej symbolem.

Paryż jest uznawany za miasto mody. To tu na dwukilometrowej alei pól Elizejskich jest marzenie każdej kobiety. Chyba każdy się domyśla, że chodzi o shopping. Sklepy marek Gucci, Dior, Louis Vuitton czy Versace to standard. Każda kobieta chciałaby chociaż na chwilę ponosić torebkę od jednego z projektanta. Paryż to dom mody, wybiegów i sławnych kreacji. Można poczuć się tam jak prawdziwa gwiazda. Paryż nie zapomina o mężczyznach. Na trasie kończącej się przy Łuku Triumfalnym znajdują się salony samochodowe. Możemy zobaczyć takie marki jak Ferrari czy Mercedes. Również na alei mieszczą się restauracje. Kuszą pysznym jedzeniem i zapachem najlepszych win.

Jak się tam dostać?

Wylot do Paryża jest bardzo prosty. Nie potrzebne są wizy. Odwiedzenie tego miasta jest dostępne dla każdego. Ceny nie są wygórowane jeżeli chodzi o bilety lotów. Podróż trwa 2, 5 godziny. W promocji można trafić na bilet w dwie strony za ok. 200 zł. Jeżeli chodzi o nocleg Paryż jest przygotowany na turystów. Miejsc nie zabraknie. Ceny też nie straszą wysokością.

Gdzie jeszcze warto się udać?

Paryż to miasto pięknych budowli. Możemy zwiedzić znany Luwr. To właśnie w tym muzeum znajduję się słynny obraz Mona Lisa. Czy stela z kodeksem Hammurabiego. Jest to muzeum warte zwiedzenia.

Niewątpliwie trzeba udać się do Katedry Notre-Dame oraz Łuku Triumfalnego w Paryżu. Monumentalne budownictwo robi wrażenie. Każdy z nas będąc w Paryżu będzie chciał spróbować lokalnych potraw. Żabie udka, ślimaki czy aromatyczne wina. Będzie to nowe doświadczenie. Cena za obiad na alei Pól Elizejskich to ok. 160 zł. Więc cena za wykwintne danie francuskie nie przeraża.

Paryż to niesamowite miasto pełne niespodzianek. Zwiedzając je można się poczuć wyjątkowe. Wszystkie budowle, restauracje, butiki czy salony zachwycą. Romantyczny nastrój udzieli się każdemu. Więc warto znaleźć się w Paryżu chociaż na chwile! I spędzić wolny czas na przyjemnościach.

Dodaj komentarz