Darmowy program do PIT 37 – jakie daje możliwości?

Darmowy program do PIT 37 – jakie daje możliwości?

Program do PIT 37 to spore udogodnienie dla każdego podatnika. W programie e-Pity z łatwością wypełnimy w zasadzie każdą deklarację wraz z załącznikami – PI/O, PIT/D i ZAP-3. Czym cechuje się taki program? Jakie ma zalety? Czy warto z niego skorzystać?

Darmowy program do PIT 37

Z programem e-pity nie musimy znać się na podatkach i możemy używać kreatora, jaki da nam sporą wygodę. Dzięki temu wypełnimy PIT 37 nie tylko szybko, lecz także bezpiecznie w mobilnej wersji na własnym tablecie, laptopie, a nawet telefonie. Nie zapominajmy o poradnikach do PIT 37, pobraniu darmowego e-booka lub obejrzeniu filmiku, jak rozliczyć i wysłać deklarację roczną. Program tego typu bezpiecznie wczyta wstępnie przygotowany e-PIT 37 z portalu podatki.gov.pl, tak byśmy nie musieli ręcznie przepisywać ważnych informacji z PIT 11. Wszelkie dane trzeba dokładnie sprawdzić i uzupełnić o ulgi, koszty i odliczenia. Kolejny krok to wysłanie e-Deklaracji i czekanie na zwrot (najpóźniej do 45 dni).

PIT 2021 online

Nie dziwi fakt, że e-pity 2021 cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród podatników. W tym wypadku nie musimy znać wszelkich zmian w PIT 2022, a całość wykonamy szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa. Można także skorzystać z poradnika, który wskaże najważniejsze kwestie. Okazuje się, że program e-pity pozwala na wypełnieniu ponad 40 deklaracji. W aktualnej formie, zmieniając rok podatkowy, rozliczymy też PITy za lata zeszłe.

Dla każdego podatnika priorytetem jest zachowanie bezpieczeństwa danych podczas składania formularza. Najważniejszą kwestią jest to, że wszelkie dane są zapisywane jedynie na naszym komputerze. Program do PIT 37 nie przechowuje danych osobistych na serwerach, a transmisja danych jest szyfrowana i tak bezpieczna, jak w banku. Na uwagę zasługuje automatyczne archiwizacja deklaracji PIT i UPO za pomocą darmowej usługa Dysku e-pity. Użytkownik programu e-pity może dzięki aplikacji zarejestrować się na Dysku i zabezpieczyć dane na chronionych serwerach, co jest ważne w razie wymiany komputera lub reinstalacji systemu. Dodatkowym plusem jest ciągły dostęp do swoich informacji z dowolnego urządzenia i ułatwienie podczas rozliczania podatkowego.

Udogodnienie dla podatników

Ministerstwo Finansów udostępnia wszystkim osobom na Portalu Podatkowym usługę Twój e-PIT wraz ze wstępnie przygotowanymi deklaracjami e-PIT 37. Za pomocą programu bez problemu wczytamy swoją dokumentację i sprawdzimy, czy przygotowany PIT uwzględnia wszystkie przychody, ulgi, czy odliczenia. Nie bez znaczenia jest to, że z takiej opcji korzystają miliony odbiorców w Polsce.