Klimatyzacja w domu – co musisz wiedzieć?

Klimatyzacja w domu – co musisz wiedzieć?

Klimatyzacja w domu jest praktycznym rozwiązaniem. Warto więc poznać rodzaje klimatyzatorów i dowiedzieć się jak w ogóle działa klimatyzacja. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje. Jeśli interesuje Cię klimatyzacja w Pruszkowie lub okolicy, umów się na audyt ze specjalistami zespołu Strefaklimy.pl.  

Klimatyzacja w domu – oczekiwania i producenci

Większość użytkowników ma te same oczekiwania. Zależy im na skuteczności klimatyzacji, jej cichej pracy, energooszczędności i co za tym idzie – niewielkich rachunkach. Współcześni producenci dostarczają na rynek właśnie takie klimatyzatory. Wśród nich wyróżnia się między innymi producentów: Toshiba, Mitsubishi, Samsung, LG, GREE, Midea, AUX i Rotenso.

Rodzaje dostępnych klimatyzatorów

Największą popularność mają klimatyzatory:

  • typu split – uniwersalne, proste, ciche,  
  • typu multisplit – przeznaczone do dużych domów, 
  • klimatyzatory kasetonowe – przeznaczone do domów i lokali usługowych. 

Czy klimatyzacja w domu szkodzi zdrowiu?

Niektórzy powtarzają, że klimatyzacja w domu przyczynia się do zwiększenia infekcji i zachorowań. To mit, bo zainstalowany klimatyzator w domu nikomu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie – zwiększa poczucie komfortu. Błędne może być natomiast użytkowanie klimatyzatora. Trzeba pamiętać, aby utrzymywać temperaturę w domu większą lub mniejszą maksymalnie o 7 stopni Celsjusza niż temperatura na zewnątrz. To właśnie ta różnica jest kluczowa dla zachowania zdrowia, a jej przekroczenie może powodować przeziębienia.

Klimatyzator kupiony i…co dalej?

Klimatyzacja do domu to przedsięwzięcie, do którego warto podejść kompleksowo. Najlepiej połączyć zakup klimatyzatora z jego montażem. Wybierz sprzedawcę, który zajmie się też instalacją urządzenia. Jeśli wcześniej dokładnie pozna Twoją sytuację i z pozycji eksperta, podpowie jaki klimatyzator wybrać – będziesz w idealnej sytuacji. Specjaliści z zespołu Strefa Klimy zajmują się m.in. przybliżeniem różnic między stopniem głośności, zużyciem prądu czy efektywnością pracy klimatyzatorów. Przeprowadzają audyt wraz z darmową wyceną i instalują wybrany sprzęt w domu. Jeśli klimatyzator ulegnie awarii, możesz liczyć na prace naprawcze ze strony firmy.

Dodaj komentarz