Przepis na udane zdjęcia ze ślubu

Przepis na udane zdjęcia ze ślubu

Nic tak nie psuje humoru nowożeńcom, jak nieudane zdjęcia ze ślubu i wesela lub problemy z terminowym otrzymaniem fotografii. Jak się zatem przygotować do sesji i na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotografa ślubnego?

Co to jest First Look?

Pierwsze spojrzenie przyszłych małżonków, już w strojach ślubnych, ale jeszcze przed zawarciem sakramentu to właśnie First Look. Jeszcze do niedawna, praktycznie nikt nie przywiązywał do tego momentu szczególnej uwagi, a fotografia ślubna bardzo rzadko uwzględniała tą chwilę. Pan Młody przychodził po swoją przyszłą żonę do jej domu rodzinnego, wręczał bukiet i porywał przed ołtarz.

Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej wzruszających momentów podczas przygotowań do ślubu. Nie brakuje w nim łez szczęścia i nieprawdopodobnych emocji. Aby fotografia ślubna uwieczniająca First Look była jedyna w swoim rodzaju warto celebrować ten moment jak najdłużej.

Jak poznać profesjonalnego fotografa ślubnego?

Profesjonalny fotograf ma z reguły ręce pełne roboty, szczególnie podczas sezonu letniego, kiedy odbywa się najwięcej ślubów i wesel. W gąszczu ogłoszeń w internecie czasami bardzo trudno jest znaleźć osobę, która tworzy fotografię ślubną, o jakiej marzymy. Na co zatem zwrócić uwagę szukając fotografa?

Bardzo ważne jest portfolio. Profesjonalna fotografia ślubna to trudna sztuka i nie każdemu się udaje. Niektórzy traktują ją jako główne źródło utrzymania i gruntownie przygotowują się do pracy, a dla innych stanowi tylko dodatkowe źródło utrzymania. W jednym i drugim przypadku, trzeba zobaczyć galerię zdjęć, którą chwali się potencjalny fotograf ślubny.

Jeśli fotografie innych nas nie zachwycą, bardzo prawdopodobne, że nasz również nie będą takie, jak sobie wymarzyliśmy. Warto zatem szukać takiej osoby, której fotografia ślubna (https://www.marcinorzolek.pl/) zachwyci nas już na etapie przeglądania portfolio.

Kolejnym krokiem jest doprecyzowanie szczegółów. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na sprzęt, którym posługuje się fotograf, czas pracy w dniu ślubu, ilość zdjęć i ich ewentualną obróbkę. Im więcej detali zostanie omówionych na początku, tym mniejsze będzie rozczarowanie w przypadku ewentualnych nieporozumień w końcowej fazie zlecenia.

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

W dobie Internetu wystarczy włączyć wyszukiwarkę. Choć to najprostsze rozwiązanie, warto również skorzystać z innych źródeł. Jednym z nich są rekomendacje znajomych, którzy sami niedawno stanęli na ślubnym kobiercu. Oczywiście gusta bywają różne, dlatego to co podoba się znajomym nie musi się podobać innej Parze Młodej. Warto także odwiedzać branżowe strony zrzeszające fotografów ślubnych oraz niezliczone grupy na Facebooku poruszające tematykę ślubów i związanych z nimi przygotowań.

Zdjęcia ze ślubu to pamiątka na całe życie. Wybór fotografa ma ogromne znaczenie, dlatego warto mu poświęcić nieco czasu. Profesjonalna fotografia ślubna odzwierciedla prawdziwe emocje, klimatyczną atmosferę i niepowtarzalne sytuacje. Warto o tym pamiętać podpisując umowę z wybraną osobą.

 

Dodaj komentarz